Virškinimo sistemos operacijos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Bendrosios chirurgijos komanda

Virškinimo sistemos operacijos

Dėl labai ūmių virškinimo sistemos sutrikimų tam tikrai atvejais gali prireikti ir operacijos, kurią atlieka abdominalinės chirurgijos gydytojas. Mūsų klinikoje „Nordclinic“ yra atliekamos šios virškinimo sistemos operacijos:

Laparoskopinė cholecistektomija (tulžies pūslės pašalinimo operacija)

Laparoskopinė cholecistektomija (tulžies pūslės pašalino operacija) – tai operacija, kurios metu yra pašalinama tulžies pūslė. Tulžies pūslės šalinimo operacija yra dažniausiai atliekama chirurginė procedūra bendrojoje chirurgijoje. Lėtinis tulžies pūslė uždegimas dažniausiai būna moterims, tačiau pasitaiko ir vyrams. Dėl lėtinio tulžies pūslės uždegimo gali sutrikti virškinimas, varginti diskomfortas ar skausmai po dešiniu šonkaulių lanku, kurie sustiprėja po valgio, ypač, aštresnio ar riebesnio maisto. Siekiant išvengti šių simptomų, pacientai nuolatos turi laikyti mitybos režimo ir dietos, tačiau minėti simptomai dažnai atsinaujina. Pagrindinis šios problemos gydymas yra tulžies pūslės šalinimo operacija.

Kam ir kaip atliekama operacija?

Dažniausiai tulžies pūslės pašalinimo operacijos prireikia, kai reikia gydyti tulžies pūslės akmenligę. Laparoskopinės cholecistektomijos operacijos metu pacientas yra taikoma bendrinė nejautra. Operacijos metu atliekami keli maži pjūviai, pro juos įvedama vaizdo kamera ir reikalingi darbiniai instrumentai, kurių pagalba pašalinama tulžies pūslė.

Pooperacinis laikotarpis

Dažniausiai po operacijos pacientas yra išleidžiamas namo tą pačią arba kitą dieną.
Darbas ir fizinė veikla. Pacientui po operacijos yra reikalingas poilsis, apie 2 sav. nepatariama kilnoti sunkių daiktus ir aktyviai sportuoti.

Dieta. 2 – 4 sav. po operacijos rekomenduojamas lengvas, neaštrus ir neriebus maistas.

Fundoplastika (laparoskopinė prieiga)

Fundoplastika – tai skrandžio dugno sulankstymas. Tokios operacijos metu skrandžio dugnas apsukamas aplink stemplės apatinę dalį, taip sukurdamas papildomą raumeninį žiedą, kuris sustiprina apatinį stemplės rauką. 

Kam ir kaip atliekama operacija?

Fundoplastikos operacija yra atliekama pacientams, kuriems dažnai kartojasi arba tęsiasi rūgštaus skrandžio turinio grįžimas į stemplę, kurie lemia simptomų atsiradimą bei stemplės gleivinės pažeidimą. 

Dažniausiai pasitaikantys simptomai:

Fundoplastikos procedūra gali būti atliekama minimalia invazinė technika – laparoskopines operacijos būdu. Šios operacijos metu yra taikoma bendroji nejautra ir trunka apie 90-180 minučių. Chirurgas naudodamas mažus pjūvius (1-2 cm) įveda vaizdo kamerą ir specialius instrumentus į pilvaplėvės ertmę. Operacijos metu susiuvamos diafragmos kojytės ir atliekamas skrandžio dugno perlenkimas.

Pooperacinis laikotarpis

Po laparoskopinės operacijos pacientas išleidžiamas namo po 2-3 dienų.

Darbas ir fizinė veikla. Skatinama lengva fizinė veikla, tokia kaip lėtas vaikščiojimas. Pilnas atsistatymas ir grįžimas į darbą rekomenduojamas po 3-6 savaičių, priklausomai nuo darbo pobūdžio. 

Dieta. 4-6 savaites po operacijos galima valgyti tik trintą arba gerai susmulkintą maistą, kurį lengva praryti. Vengti gazuotų gėrimų.

Laparoskopinis pilvo ertmės sąaugų atskyrimas

Laparoskopinė pilvo ertmės sąaugų atskyrimo operacija yra sąaugų pilvaplėvės ertmėje išdalinimas atstatant plonosios žarnos praeinamumą. Kai kuriems pacientams po pilvaplėvės ertmės operacijų gali susidaryti sąaugos pilvaplėvės ertmėje. Šių sąaugų susiformavimas gali sąlygoti virškinimo sutrikimus, pilvo pūtimą ir/ar spazminio pobūdžio skausmus po valgio. Sąaugos gali suspausti plonąją žarną ir sutrikdyti turinio slinkimą žarnos spindžiu. Tokiu atveju pacientai skubiai atvyksta į ligoninę, jie yra stacionarizuojami ir yra skiriamas atitinkamas gydymas. Retesniais atvejais, sąaugos pilvaplėvės ertmėje nepilnai perspaudžia plonąją žarną, turinio slinkimas žarnos spindžiu sutrinka ir sulėtėja, tačiau pilnai nenutrūksta. Tokiu atveju atsiranda minėti nusiskundimai, kurie gali varginti daug metų. Esant lėtiniam žarnų nepraeinamumui, reikia atlikti operaciją ir išdalinti sąaugas.

Kam ir kaip atliekama operacija?

Pilvo ertmės sąaugos susidaro kaip gijimo proceso dalis po ankstesnės chirurginės operacijos pilvaplėvės ertmėje ar buvusio infekcinio proceso joje. Sąaugos pilvaplėvės ertmėje gali atsirasti tarp įvairių organų, tačiau dažniausiai būna tarp plonosios žarnos. Jei sąaugos atsiranda tarp žarnos kilpų, tai apsunkina turinio judėjimą žarnos spindžiu. Dalinis arba visiškas žarnyno nepraeinamumas atsiranda, kai žarnyno segmentas susiaurėja dėl sąaugų. Tai sukelia pilvo skausmą, pykinimą ir vėmimą. Operacijos metu išdalinamos sąaugos.

Pooperacinis laikotarpis

Maždaug 2 savaites pacientas gali jausti diskomfortą pilvo srityje. Po 2-4 savaičių pacientas gali grįžti prie įprastinės veiklos.

Darbas ir fizinė veikla. Po operacijos yra reikalingas poilsis, nepatariama kilnoti sunkius daiktus, aktyviai sportuoti.

Dieta. 2 – 4 sav. po operacijos rekomenduojamas lengvas, neaštrus ir neriebus maistas.

Laparoskopinė apendektomija

Laparoskopinė apendektomija – tai operacija, kurios metu yra pašalinama kirmėlinė atauga. Apendicitas – kirmėlinės ataugos uždegimas. Ši atauga yra dešinėje apatinėje pilvo dalyje virš klubo. Šis organas vaikystėje veikia kaip imuninės sistemos dalis ir padeda kovoti su ligomis, o suaugusiems kirmėlinė atauga imuninės ar kitos funkcijos nebeatlieka.
Dažniausiai pacientai suserga ūminiu apendicitu, kuris operuojamas skubos tvarka. Labai retais atvejais gali būti lėtinis kirmėlinės ataugos uždegimas (lėtinis apendicitas). Pacientai skundžiasi skausmu ar diskomfortu dešinėje klubinėje srityje, kurie praeina savaime, tačiau po kurio laiko atsinaujina. Pacientai, atsiradus minėtiems nusiskundimams, kreipiasi į skubos pagalbos skyrių, tačiau ištyrus kraujo uždegiminius rodiklius, šie jokio uždegimo nerodo. Savaime praėjus skausmams pacientai išleidžiami iš ligoninės, o po kurio laiko pacientai vėl sugrįžta dėl panašių skausmų. Atmetus kitas ligas ir atlikus pilvo kompiuterinės tomografijos tyrimą ir patvirtinus lėtino apendicito diagnozę, pacientui rekomenduojama operacija planine tvarka.

Kam ir kaip atliekama operacija?

Apendicitas prasideda tada, kai užsikemša kirmėlinės ataugos vidus. Užsikimšimas gali atsirasti dėl virškinimo trakto infekcijos arba kai anga, kuri jungiasi su storąja žarna yra mechaniškai užkemšama sukietėjusiomis išmatomis. 

Apendicitas yra skubus ir dažniausiai pasitaikantis atvejis pilvo chirurgijoje. Dažniausiai pasitaiko 10-30 metų asmenims. Pacientams gali pasireikšti tokie simptomai:

  • vėmimas;
  • karščiavimas;
  • apetito netekimas;
  • skausmas aplink bambą ir dešiniajame apatinio pilvo šone.

Rečiau pasitaiko lėtinis apendicitas, kurio simptomai yra panašūs kaip ir ūminio apendicito, tačiau klinikiniai simptomai yra švelnesni ir dažnai nebūna karščiavimo bei uždegiminės reakcijos kraujo tyrimuose.

Laparoskopinės apendektomijos operacijos metu yra atliekami trys arba keturi maži pjūviai per kuriuos įveda vaizdo kamera ir darbiniai instrumentai. Kirmėlinė atauga išdalinama ir pašalinama.

Pooperacinis laikotarpis

Dauguma pacientų išleidžiami namo 24-48 valandų po operacijos, jei operacija nebuvo komplikuota. 

Darbas ir fizinė veikla. Pacientui po operacijos yra reikalingas poilsis, apie 2 sav. nepatariama kilnoti sunkių daiktus ir aktyviai sportuoti.

Dieta. Rekomenduojama mitybą pradėti nuo skystos dietos ir per 2 sav. grįžti prie įprastos dietos.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite